poniedziałek, 28 marca 2016

Black Box Anny Tchórzewskiej - Geoghegan

Czarna skrzynka, którą "buduje" w swoim życiu Anna Tchórzewska - Geoghegan, to autorska wizja, a zarazem filozofia jaką jest "wspieranie sztuki i odkrywanie jej na nowo", co wiąże się ciężka pracą nad kreowaniem ważnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej. Podziwiam profesjonalizm Anny i rozmach działań w jakie się angażuje. Przyznam, ze podczas mojego krótkiego pobytu w Dublinie, znalazłam mojego mentora :) Także jeszcze wiele przede mną i przed Wami.








Anna Tchórzewska poza bieganiem, baletem i jogą świetnie porusza się w obszarze kultury.  Dowodzą tego wydarzenia, w które zaangażowała swój czas i energię, do których należą wystawa Meanings 2013 w galerii Stalowa oraz Dublin Biennale 2014. Dodatkowo wiele uwagi poświęca pracy z wybitnym fotografem Michalem Walshem. Galeria zdjęć znajduje się na stronie fotografa.



Pamiętam doskonale międzynarodową wystawę Meanings w galerii Stalowa w Warszawie, podczas której próbowałam rozszyfrować istotę twórczości Marcina Kowalika, nie udało się do czasu spotkania z samym artystą :) Zbiorowa wystawa łączyła dwa artystyczne światy, wietrzną Irlandię z umiarkowaną Polską oraz trzy różne osobowości Marcina Kowalika, Tommy Barra oraz Oliviera Whelana. Twórców łączyło jedno wiara w malarstwo. Zorganizowanie tak dużej wystawy wymagało wielu działań logistycznych.






Kolejnym jeszcze większym wydarzeniem, które koordynowała Anna było Dublin Biennial 2014. Logistyka tego przedsięwzięcia objęła prawie cały świat, o który dbał zespół produkcyjny, sponsorzy i wolontariusze. W ogromnej przestrzeni CHQ Building w Dublinie zaplanowano prezentację prac ponad 50 artystów z całego świata.






Projekt Dublin Biennial został wdrożony w czerwcu 2014 r., a swoje dzieła zaprezentowali Andrzej Mazur z Polski/Irlandii, Sonia Falcone z Bolivii/USA, Suzanne Anan z USA, Aydin Arkun z Turcji/ Niemiec,  Tommy Barr z Irlandii,  Kevin Bell z USA, Katherine Blackburne z USA, Khalil Charif z Brazylii, Rod Coyne z Irlandii, Andrew Duggan z Irlandii, Carlo Gavazzeni Ricordi z Włoch, Rachel Gillespie z USA, Guggi z Irlandii, John Matthew Harkins z USA, Graham Hay z Australii, Canbra Hodson z USA, Ilie Mitera z Rumunii, Blinn Jacobs z USA, Anupama Jain z Indii, Rachel Joynt z Irlandii, Liu Zejing z Wielkiej Brytanii/Chin, Belinda Loftus z Irlandii, Martin Lyttlez Irlandii, Catriona Mcloughlin z Irlandii, Rafael Megall z Armenii, Matthias Merdan ze Szwajcarii, Naoko Morisawa z Japonii/ USA, Krista Nassi z Iranu/USA, John Nieman z USA, Meadhbh O'Connor z Irlandii, Gwen O'Dowd z Irlandii, Christina Oiticica z Brazylii, David Orr z USA, Alegrai Polit Ekwadoru/ Szwajcarii, Julien Porisse z Francji, Clara Poupel z Francji/ USA, Holly Knox Rhame z USA, Aaron Thomas Roth z USA, Karla Sachse z Niemiec, Nigel Rolfe z Irlandii, Susan Obermeyer Strauss z USA, Gordon Sui-Kwong Lee z USA, Gavin Turk z Wielkiej Brytanii, Ellen Van Der Meulen z Niderlandii, Rynes Walker z Irlandii, Brett Wallace z USA, Conor Walton z Irlandii, Nasr Warour z Dubaju, Deva Wolfram z Niemiec/ Włoch, Zhi Xinxin z Chin, Ian Joyce z Irlandii, Helen Steele z Irlandii, Sandra Hunter z Wielkiej Brytanii/ USA.Stefanie Dinkelbach z Irlandii. Kolejne biennale odbędzie się w 2016 r. 










Kolejnym wyzwaniem artystycznym, nad którym pracuje Anna, jest wystawa "Interior imagination" Tadeusza Kantora, który był nazywany "the best artist of the world from amongst Polish artist and the most Polish one from amongst of the world." Celem nadrzędnym będzie odkrywanie na nowo dzieła życia, czym był niewątpliwie dla Tadeusza Kantora teatr Cricot 2. Człowiek teatru, malarz, scenograf, happener będzie żył dalej... Aktualnie ze sztuką mistrza możemy się skonfrontować w nowoczesnym Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.










Zainteresował Cię mój artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi. Będzie mi miło, gdy pozostawisz swój komentarz i zainspiruje Cię w życiu. Pamiętaj think different. 

Dziękuję



Patricia

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.